واگذاری زمین به هتل سازان تو ۵۰۰ نقطه ناحیه

admin دسته‌بندی نشده

در روزنامه علی اصغر مونسان به حسن روحانی، رئیس جمهوری آمده وجود: اندوه زمان حال تقاضاهای قابل توجهی توسط سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای سرمایه گذاری داخل تأسیسات گردشگری به ویژه ساخت هتل های ۴ و ۵ هنرپیشه در کلانشهرها بود دارد؛ لذا به منظور ترقی زیرساخت های مقدر شدن گردشگری و ملت مذاکره حضوری و دیدن مساعد حضرتعالی خواهشمند است دستور فرمایند مایه های اجرایی نسبت به تأمین زمین مورد نیاز در ۵٠٠نقطه از سطح ملک بخاطر ساخت هتل و سایر تأسیسات محرک بسرنوشت شوم دچار کردن گردشگری به صورت رایگان یا اقساط بلندمدت حداقل ۲۰ساله بوسیله این سازماناقدام تا داخل قالب فرصت های تنخواه گذاری به متقاضیان واجد شرایط واگذار شود.

محمود واعظی، رئیس دکه رئیس جمهوری نیز موافقتحسن عالم با این التماس را بوسیله وزرای نحو و شهرسازی، کشور، جهاد و کشاورزی و رئیسسازمان برنامه و بودجه انتقال داد. یک بازخوانی کوتاه

نزدیک به یک دهه است که تورگردان ها از نبود ظرفیت های اقامتی درون ایران گلایه دارند و آنطور که بوسیله رسانه ها اعلام می کنند، تاسیسات اقامتی ایران گنجایش حجم زیاد گردشگران را ندارد. با این حال هتلدارها می گفتند که تو ایران هتل به اندازه کافی بود دارد و ساخت هتل های جدید تعبیر کردن ندارد.

اشاره آنها بیشتر به انقلاب هتل سازی تو روستا مشهد حیات که به دلیل حجم زیاد هتل های باریک شده، ظرفیت بسیاری از تاسیسات اقامتی خالی است. هتل سازی متراکم در شهر مشهد تا اینکه داد روسای جوامع هتلداری را نیز درآورده وجود و آنها در یک دهه گذشته مجاهدت زیادی داشتند تا نوبت را بازنشسته کنند تب هتل سازی درون مشهد بوسیله صلاح گردشگری کشور نیست و باید نیازسنجی مناسب برای ساخت هتل در قلمرو پیش از تاسیس هتل ها عمل شود. در این طور شرایطی است که رئیس جمهوری با واگذاری زمین رایگان یا اقساط برای پیدایش هتل و اجرای طرح های گردشگری به سرمایه گذاران موافقت کرده است. موافقت مشروط هتلدارها با ارائه زمین رایگان به هتل سازها 

جمشید حمزه زاده، مهتر جامعه هتلداران کشور که بارها تو گفت وگوهای خویشتن با همشهری تأکید کرده بود که نیازسنجی، پله نخست ساخت هتل در قلمرو است اکنون موافق اذن اخیر رئیس جمهور است. ولی او هنوز بر این نظر محکم است که نیازسنجی پیش از خاص زمین رایگان در ۵۰۰نقطه ناحیه برای پیدایش هتل پیش تعهد حقیقی باشد.
او بوسیله همشهری می گوید: بارها درون جلسات رمز کرده بودیم که یکی از مشکلات داخل مسیر هتل سازی گرانبها بودن قیمت زمین در قلمرو است و جامعه هتلداران ایران نیز همیشه به دنبال زمین ارزان برای ساخت هتل بوده است.

 او این غرض اخیر را اقدام خوبی در ترقی زیرساخت های صنعت گردشگری ایران می داند و می گوید: ائتلاف رئیس جمهوری جای تشکر دارد ولی اینکه این موضوع چگونه مدیریت شود، مناظره دیگری است. حمزه زاده می گوید: چنانچه ائتلاف مهتر جمهوری با نامه رئیس راه اندازی میراث فرهنگی برای تامین زمین رایگان و قسطی به ترانه ساخت هتل مبتنی پهلو مطالعات نیازسنجی باشد، جای نگرانی وجود ندارد؛ چون شهری مثل مشهد الان از هتل اشباع شده است  بنابراین اگر بگویند می خواهند داخل مشهد زمین رایگان برای هتل سازی بدهند مغلوط است و تو صنعتی گردشگری سرزمین مشکل اکید خلق می شود. گردشگر خارجی هم نیاید، برای گردشگران داخلی نیاز بوسیله هتل داریم

اگرچه موافقت مهتر جمهوری با مطمئن زمین رایگان و قسطی بخاطر هتل سازی از لفظ رئیس دفتر مهتر جمهوری به سازمان حفاظت محیط زیست ارسال نشده و عزب وزارت راه و شهرسازی و وزارت جهاد و کشاورزی و راه اندازی برنامه و بودجه مکلف به برنامه ریزی شده اند اما این نگرانی حیات دارد که آیا زمین های مناطق حفاظت شده و اراضی که مالکیت آن برعهده منابع طبیعی است نیز بوسیله هتل سازی اختصاص می یابد؟

ولی تیموری، معاون گردشگری که البته معتقد است هتل سازی هیچگاه ارتباطی بوسیله این معاونت ندارد و عزب در زیرمجموعه معاونت تنخواه گذاری اداره میراث فرهنگی داخل مورد آن غرض گیری می یواش به این سؤال پاسخ گفته است. او بوسیله همشهری می گوید: قطعا جانمایی ساخت هتل تو ۵۰۰ نقطه از ملک ادا می شود و این سیاق ازاله که بگوییم با موافقت رئیس جمهور امکان پذیر است در هر نقطه غریزی از سرزمین همچنین هتل ساختن شود.

به گفته تیموری، «به محض مطرح شدن طرح ساخت هتل این موضوع در کارگروه های مختلف بررسی می شود و در انبازی با وزارت جهاد و کشاورزی و وزارت راه وشهرسازی نقاطی معارفه می شوند که لطمه ای بوسیله فضا زیست باخبر نشود. اسیر نیز به عنوان کمک گردشگری سرزمین به هیچ وجه بر این موضوع تأکید ندارم که تو قلب مناطق غریزی هتل مخلوق شود. با این حال داخل مناطق طبیعی نیاز به مراکز اقامتی است. بمنظور بیشتر گردشگران در ایران با جهت طبیعت دایره وار به عروج می سیلان. بنابراین باید رویکرد پایداری تو سرشت محاسبه شود و چنانچه قرار است تاسیسات اقامتی در طبیعت ساخته شود حتما تاسیساتی ایجاد خواهد شد که همسان با سرشت باشد.»

کمک گردشگری با تأکید کنار نیاز ایران به مراکز اقامتی می گوید: مشاوران بین المللی ایران درون زنجیره هتلداری فرانسه، اتریش، آلمان و سوئیس نیز معتقدند حتی اگر دور ایران را خرابه بتنی ایجاد کنیم و هیچ گردشگر خارجی نیز به ایران سیر نکند باز بی آرامی ظرفیت اقامتی موجود در ایران پاسخگوی گردشگران داخلی سرزمین نیست و بنابراین احداث هتل تو سرزمین همچنان از جذابیت اقتصادی برخوردار است. ولی تیموری نیز به خشکی امدن نیازسنجی درون ساخت هتل های جدید تأکید دارد. او به همشهری می گوید: همچنان معتقدیم که کلانشهرهای ناحیه همچون تهران، تبریز، اصفهان و شیراز چند برابر هتل های موجود، احتیاج به هتل های ۴ و ۵ هنرمند دارند. اما دیگر شهرهای کشور ممکن است نیازی به هتل ۵ستاره نداشته باشند و ساخت هتل های ۳ستاره در آنها مدنظر باشد. بنابراین نیاز به پیدایش هتل در ایران همچنان وجود دارد. اما در نقطه برابر باید به تحریک توقع در گردشگران نیز اندیشید. چون اگر تحریک ادعا وجود نداشته باشد مشخص تراشیدن هتل های جدید چه وضعیتی خواهند یافت؟

شاید دوست داشته باشید:

بارش برف درون ارتفاعات محور هراز | مه گرفتگی در محورهای سه استان

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، سرهنگ نادر رحمانی با تشریح آخرین وضعیت جوی و ترافیکی گونه های مواصلاتی […]

چرا باید از پرکردن متجاوز ازحد باک سوخت خودداری کرد؟

بسیاری از رانندگان عادت دارند هراس بنزین خودرو خود را تاحدممکن لبالب کنند. شاید درون نگاه اول چنین کاری درست […]

حقایقی ابتکاری درباره نیروی حکم درون اطراف هخامنشیان | نسوان کارگر صعود می گرفتند

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از میراث آریا، چهارمین وهله گِل نوشته های باروی سریر جمشید دربرگیرنده ۱۷۸۳ لوح […]