ترمینال سلام درون فرودگاه امام خمینی گشادن شد

admin دسته‌بندی نشده

بوسیله گزارش فارس، ترمینال گالری سلام درون شهر فرودگاهی معصوم خمینی (ره) با انبازی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) و زمینه مستضعفان ساخته شد و امروز با محضر رئیس جمهور، وزیر راه و شهرسازی و جمعی از مقامات ارشد وزارت روش و شهرسازی به بهره برداری رسید.

این پایانه مسافری که بوسیله دست متخصصان داخلی نقشه کشی و ساخته شده است،  اولیه پایانه آسمانی هوشمند قلمرو محسوب می شود و ظرفیت اعزام و تصویب پنج میلیون مسافر در سال دارد. تاریخچه تاسیس و تامین مالی ترمینال سلام

پروژه پایانه سلام از سال ۸۸ با هدف احداث یک ترمینال زیارتی آغاز شد و تا قبل از سال ۹۵ حدود ۱۸ درصد صعود فیزیکی داشت و به دلیل کمبود منابع و اعتبارات عمرانی پروژه متجاوز نرم پیش می رفت.

سال ۹۵ وزارت متد و شهرسازی از اساس مستضعفان درخواست کرد تا در اساس تامین منابع و احداث این پروژه مشارکت کند؛ پس از تشکیل کارگروه مشترک وزارت راه و بنیاد مستضعفان غرض گرفته شد بنیاد غصه به عنوان تامین کننده منابع و حزن سازنده رفتار بطی ء و شرکت ملی بناء در بهمن ماه سال ۹۵ به عنوان پاسبان زمینه مستضعفان اولین قرار عدالت BLT درون ناحیه را برای احداث ترمینال سلام منعقد کرد.

طی قراردادی مسئولیت طراحی، ساخت و نیز تامین منابع همزمان بوسیله بنیاد مستضعفان واگذار و مقرر شد اصل و سود سرمایه گذاری سابق الذکر به قیافه اقساطی در مدت ۸ سال بوسیله مبنا مستضعفان بازپرداخت شود.

ترمینال گالری سلام تفاوت های خیلی و بارزی با دیگر ترمینال های موجود در فرودگاه های سرزمین دارد که یکی از این تضاد ها طراحی منحصر به فرید آن است.

همچنین درون این پروژه ملی که به دست متخصصان ایرانی طراحی و ساخته شده است، مجموعه ای از آثار هنری با معماری اسلامی – ایرانی به کار رفته است که آن را از دیگر ترمینال های هوایی ناحیه متمایز کرده است.

بنابراین گزارش تاسیس ترمینال گالری سلام در راستای ایفا به برنامه توسعه ٣٠ ساله ده فرودگاهی امام خمینی(ره) انجام شد.  افزایش ۸۰ درصدی ظرفیت فرودگاه معصوم با روزی برداری از ترمینال سلام

بوسیله گفته مسئولان شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با یکروز برداری از ترمینال گالری سلام، حجم فرودگاه بین المللی امام (ره) ۸۰ درصد بیشتر خواهد شد که این مساله انگیزه می شود تا امکان افزایش تعداد پروازها و اجابت مسافر بیشتر تو این فرودگاه حاضر شود، رشد تعداد پروازها و مسافر، توسعه صنعت گردشگری که نقش مهمی در اعتلای قناعت کشور دارد را رقم خواهد زد.

بنابراین گزارش کنار مبنا طرح جامعی که بوسیله صورت مصوب در اختیار شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) راحتی خمود است، پس از ترمینال سلام باید تا پنج سال دیگر فاز اول ترمینال ایران شهر با حجم اعزام و پذیرش هفتگی ۲۵ میلیون مسافر مورد نصیب برداری قرار گیرد، به همین قصد پس از گشادن ترمینال گالری سلام، ساخت ترمینال ایران شهر در اجازه کار است.

شاید دوست داشته باشید:

امکان ثبت غیرحضوری درخواست گذرنامه مجهز می شود

بوسیله گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از ایسنا، سرهنگ سید محمدرضا طبایی درباره اینکه آیا احتمال صدور گذرنامه بوسیله شکل […]

نشانه های فنا رله استارت خودرو را بشناسید

چنانچه رله ی استارت درست ایفا کند، مدار استارت خودرو کامل شده و باعث می شود خودرو باثبات و روشن […]