سیستم اماله آب بوش در بی ام و M4 GTS چگونه فقره می کند؟

admin دسته‌بندی نشده

بیش از ۳ سال از شناساندن بی ام و M4 GTS می گذرد و این خودروی اسپرت نخستین محصول بی ام ومحسوب می شود که بوسیله سیستم اماله آب ساخت شرکت بوش حاضر شده است. با استفاده از جهیز یادشده پیشرانه ی۶ استوانه ۳ لیتری M4 GTS می تواند ۴۹۳ اسب بخار قدرت تولید کند. گرچه سیستم تزریق آب به داخل سیلندرها پیش از این توسط کرایسلر، ساب و حتی بسیاری از سازندگان هواپیما ها تک مصرف قرار گرفته، داخل این مطلب بوسیله عملکرد آن نگاهی دقیق تر خواهیم داشت.

مقدماتی و بنیانی ترین وظیفه ی سیستم اماله آب کاهش دمای محفظه ی احتراق به ترانه پیشگیری از پدیده ی ناک (Knock) یا احتراق پیش از موعد سوخت است. در خلال بروز پدیده ی ناک، مختلط بنزین و هوای در محفظه ی احتراق زودتر از زمان پیش دماغ شده مشتعل می شود و می تواند تبعات جبران ناپذیری روی وضعیت و عمر موتور خودرو داشته باشد.

مقاله های مرتبط:بی ام و M4 GTS و تکنولوژی گران ارج تزریق آببی ام و M4 GTS جی پاور با قدرت ۶۱۵ اسب بخار

سیستم تزریق آب به داخل استوانه برای کار بوسیله انژکتورهای خصوصی تزریق آب در منیفولد هوا، یک خرمن آب ۵ لیتری که درون صندوق تعاقب کار گذاشته می شود و یک پمپ آب متکی است. با استفاده از این فناوری بی ام و توانسته به مرکب بنزین و هوای متراکم مرطوب با دمای پایین تری دست مشهود نرم. با چنین مزیتی، مهندسان بی ام و میزان فشار تولیدی توربوشارژرها را از ۱۷.۲ به ۲۱.۶ پوند براینچ مربع (psi) تکثیر دهند. قاعدتا افزایش فشار بوست تولیدی توربو به معنای اضافه قدرت و گشتاور خروجی پیشرانه خواهد بود و در عمل نیز چنین می شود. با اینکه M4 GTS پیشرانه ای هم پایه با M4 استاندارد دارد؛ اما به برهان وجود سیستم اماله آب قدرت آن دقیقا ۴۹ اسب دود بیشتر است.

مزایای جهیز تزریق آب به همینجا ختم نمی شود، این سیستم می تواند ضیق حرارتی درون پیشرانه به خصوص درون پیستون ها، سوپاپ های خروج دود و مبدل کاتالیست را نیز کاهش دهد و در خراج این قطعات تو دمای پایین تازگی امر می کنند.

شاید این مورد به حافظه شما خطور یواش که راننده ی M4 GTS مدام باید حواسش به مخزن آب باشد تا آب آن خالی نشود؛ ولی از آن جایی که سیستم تزریق آب عزب در دور موتور بالای ۵ هزار دور پهلو دقیقه کوشا می شود؛ پس کاربرد آب بسیار کمی دارد و در حالت عادی اصلا مخزن آن تهی نمی شود. نیز درون مخزن آب یک حسگر بود دارد که در صورت تشخیص بوسیله تکمیل رسیدن آب خرمن می تواند پیشرانه را در شرایط جدیدی و بوسیله صورت لحظه ای انتظام درنگ.

سیستم تزریق آب یکی از جهیز های تک فرع ی تیونرها است و در بی ام و M4 GTS نخستین مرحله است که یک خودروساز به صورت کارخانه ای اقدام به نمایش ی این جهیز می یواش.

بیشتر بخوانید:مدیرعامل بی ام و تا سال ۲۰۲۰ تحول می کندآئودی R8 LMS GT2 رونمایی شدوانت مفهومی بی ام و X7 رونمایی شدبی ام و X7 در برابر سری ۷؛ درفش دار محصولات لوکس بی ام و کدام است؟پرفروش ترین خودروی کتاب برندهای مختلف

شاید دوست داشته باشید:

امکان ثبت غیرحضوری درخواست گذرنامه مجهز می شود

بوسیله گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از ایسنا، سرهنگ سید محمدرضا طبایی درباره اینکه آیا احتمال صدور گذرنامه بوسیله شکل […]

نشانه های فنا رله استارت خودرو را بشناسید

چنانچه رله ی استارت درست ایفا کند، مدار استارت خودرو کامل شده و باعث می شود خودرو باثبات و روشن […]