عراقی ها زمین نمی خرند دلار می آورند

admin دسته‌بندی نشده

در وارسی رله گردشگران ورودی عراقی بوسیله ایران تا سال قبل بیشتر گردشگرانی که از آن کشور به ایران سفر کردند در ردیف گردشگردرمانی و پس از آن زیارتی قرار داشتند که بیشترین ارزآوری در صنعت گردشگری کشور از عراق تأمین شد. از سال گذشته تاکنون اما براساس پروگرام ریزی های عمل شده حجم ارزآوری گردشگران عراقی بوسیله ایران چندبرابر شده است. بجای علاوه پهلو تداوی و زیارت، استراتژی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به خشکی امدن تعریف تورهای ترکیبی برای گردشگران عراقی متمرکز شد و بدین زیبایی آنها که برای زیارت بوسیله مشهد و قم عروج کردند یا آنها که تو ردیف گردشگران درمانی بوسیله شهرهای مقصد گردشگری درمانی قلمرو سفر کردند داخل تورهای ترکیبی قرار گرفتند و سیاحت نیز بوسیله سفر آنها افزوده شد. تراز گردشگری ایران و عراق

معنای این تصمیم، ارزآوری بیشتر به ملک و هزینه کرد بیشتر از لفظ گردشگران عراقی داخل ایران وجود. پیگیری های همشهری از مراجع آماری ناحیه که برای نخستین بار منتشر می شود، نمودار کرد که داخل ۵ ماه مقدمه سال جاری یک میلیون و ۶۸۹هزار و ۸۳۷گردشگر عراقی به ایران عروج کردند که نسبت بوسیله سال گذشته باز هم با تکثیر مواجه بود. سال گذشته و در ۵ ماه نخست سال۹۷، تعداد یک میلیون و ۲۶۴هزار و ۸۵عراقی به ایران سفر کرده بودند که رقمی کم از آن چیزی است که داخل ۵ ماه شروع امسال ثبت شده است.

جالب آنکه درون ۵ ماه فاتحه امسال تعداد گردشگران ایرانی که به عراق و عتبات رفته اند براساس اطلاع دادن مراجع آماری به همشهری، یک میلیون و ۹۹هزار و ۸گردشگر خروجی حیات که بیانگر تراز مثبت گردشگری ایران و عراق است. یعنی ظرفیت گردشگران ورودی از عراق به کشور بیش از گردشگرانی است که از ایران بوسیله قصد زیارت و سیاحت بوسیله عراق سفر کرده اند.

همین امسال موضوع خرید ویلاهای متعدد و زمین های وسیع خصیصه کشور و فداکار شهرهای دلگشا آب و هوا در باختر ایران توسط عراقی ها بالا گرفت، ولی آیا گردشگران عراقی قادر به خرید زمین یا ویلا در ایران هستند؟ آیا قوانین ایران اجازه فروش مقبره کشور توسط اجنبی ها را حلال دانسته است؟ آیا اجاره سالانه ویلاهای سیرت کشور توسط گردشگران عراقی صحت دارد؟ میزان ارزآوری گردشگران عراقی برای ایران چه اندازه است؟ آیا اصلا آماری دقیق از نحوه خرج کرد گردشگران عراقی درون ایران بود دارد خواه ردگیری مقاصد گردشگری آنها در ایران ممکن است؟ اصلا عراقی ها چند شب درون ایران اقامت دارند؟

همشهری این سؤالات را به همراه بررسی شرایط میدان گردشگری عراق برای ایران با ولی تیموری، کمک گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در میان گذاشت و درون مقدماتی سؤال از او پرسید بزرگی میدان گردشگری عراق برای ایران چیست؟

ولی تیموری می گوید: عراق جایگاه نخست گردشگران ورودی به کشور را به خویشتن خاص داده است و حتی حجم گردشگران خروجی از ایران به آماج عراق با توجه بوسیله تمامی برنامه ریزی ها برای تسهیل سیر ایرانی ها به عراق باز هم تعداد گردشگران عراقی ورودی به ایران از تعداد گردشگران ایرانی خروجی به نشانه عراق بیشتر است. آمار میزان هزینه کرد گردشگران عراقی در ایران چگونه است و آنها چند روز به ایران سفر می کنند؟ معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سرزمین می گوید: هر گردشگر عراقی براساس آمار متوسط ۴.۹شب در ایران اقامت دارد و وقتی چنین عددی ارائه می شود یعنی، گردشگران عراقی عزب بخاطر زیارت بوسیله ایران سفر نمی کنند که سفرهای تفریحی به شمال ملک و بوسیله استان های خوش آب وهوای غرب ناحیه دارند.

عراقی ها برضد اروپایی ها علاقه ای به سفرهای انفرادی به ایران ندارند. این انفراد تمامی آنهاست و شیوه دارند که در گروه های پرتعداد به ایران سفر کنند؛ بنابراین براساس آنچه دستیار گردشگری قلمرو به همشهری گفته است، اشتیاق دارند بوسیله سمت هتل آپارتمان ها خواه خانه مسافرهای مجوزدار در ایران بروند و تو این مراکز اقامت کنند.

وضعیت اقتصادی عراقی ها در ۴سال گذشته متحول شده است و ریختگی سفر گردشگران عراقی به ایران نیز تفاوت زیادی با یک دهه قبل داشته است. عراقی هایی که در دهه قبل به ایران سفر می کردند چنان مسافران فقیری بودند که زائرسراها پر از جمعیت آنها وجود و عمدتا نیز بوسیله نیت زیارت به ایران سفر داشتند. زمان حال ولی شرایط بخاطر آنها متفاوت شده است و آنطور که معاون گردشگری کشور می گوید: عراقی ها تو ردیف گردشگران ولخرج تو ایران راحتی گرفته اند. عراقی ها خصیصه ایران را خورده اند؟

آیا زمین های خصیصه کشور درون گیلان، مازندران و گلستان بوسیله تسخیر عراقی ها درآمده است؟ آیا آنها هستند که زمین های شمالی را با قیمت های کلان و در وسعت زیاد یکجا خریداری می کنند؟ دستیار گردشگری می گوید: خیر این طور نیست. در گردشگری و دیگر حوزه ها قانون سرمایه گذاری خارجی بود دارد و همه حوزه ها خویشی این قانون هستند. سرمایه گذاری داخل حوزه گردشگری عزب بوسیله ایجاد زیرساخت های گردشگری مرتبط است و در همین قانون هم سرمایه گذاری باید بوسیله عارض مشارکتی و تسهیم ۵۱ بوسیله ۴۹ باشد. تنخواه گذار خارجی هم نمی تواند زیاد از ۴۹درصد تسهیم داشته باشد.

اگر عراقی ها بخواهند در ایران هتل احداث کنند البته که براساس ضابطه سرمایه گذاری حتی زمین رایگان در اصالت آنها گذاشته می شود. پس اینکه می گویند گردشگران عراقی داخل ایران زمین و ساختمان خریداری می کنند صحت ندارد. ادارات ثبت هم این طور چیزی را تأیید نمی کنند. البته ممکن است ایرانیان عرب واژه این رفتار را اجرا داده باشند. عموما گردشگران عراقی و تازی تعبیر وقتی خبردار ایران می شوند، عرب زبان ایران در قالب راهنما آنها را یکدلی می کنند و ممکن است راهنمایان آنها که تازی زبان ایرانی هستند اقدام به خرید زمین و خانه درون سیرت کشور کنند که خب این موضوع ایرادی ندارد. سهم ۱۴۹۰دلاری هر عراقی برای ایران

گردشگران عراقی چند دلار درون ایران هزینه می کنند و تسهیم آنها درون ارزآوری به کشور چه پیمانه است؟ اصلا گردشگران عراقی چه سهمی در درآمدزایی جوامع محلی دارند و به رخ غیرمستقیم چه مقیاس پول به مشاغل مرتبط با صنعت گردشگری ایران اماله می کنند؟ این سؤال تا زمان به حاصل نرسیدن شمار اقماری گردشگری کشور پاسخ ندارد و آمارها به هیچوجه کنجکاو نیستند.

ولی تیموری، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز این موضوع را تأیید می کند، اما بوسیله آماری که راه اندازی جهانی جهانگردی، شورای جهانی سفر و کنفرانس جهانی اقتصاد در ارتباط با سهم گردشگران گیتی درون منطقه جنوب آسیا که ایران نیز در همین طبقه بندی قرار پژمان است، اشاره می درنگ.

معاون گردشگری می گوید: در سرانجام سال۲۰۱۸ میزان هزینه کرد یک گردشگر تو منطقه جنوب آسیا به طور متوسط ۱۴۹۰دلار بود؛ بنابراین چنانچه بخواهیم بگوییم یک عراقی چه مبلغی داخل سفر به ایران هزینه کرده است، باید این مغز بر تعداد گردشگران ورودی از عراق بوسیله ایران ضرب شود. اگر چه گردشگران درمانی عراق در ایران مبلغی متجاوز بیش از مسکوک اعلام شده از سوی مجامع جهانی هزینه می کنند.

با درنظر گرفتن آمار رسمی مجامع جهانی سفر و گردشگری و قناعت که از لفظ معاون گردشگری اطلاع دادن شد می توان گفت که سال گذشته گردشگران عراقی به جز گردشگران درمانی آن کشور، مبلغ یک میلیارد و ۸۸۳میلیون و ۴۸۶هزار و ۶۵۰دلار به صرفه جویی ایران دستیار کرده اند. درحالی که این آمار درون ۵ ماه نخست امسال با نمو بیشتری مواجه شد و درون ۵ ماه نخست سال ۹۸گردشگران عراقی ورودی بوسیله ایران ۲میلیارد و ۵۱۷میلیون و ۸۵۷هزار و ۱۳۰دلار به صرفه جویی جامعه ایرانی کمک کرده اند.  تلاش همسایگان برای دزدیدن مهم ترین راسته گردشگری ایران

اما تیموری، شرایط گردشگری ایران را باطراوت توصیف می کند. بوسیله اعتقاد او، داخل همین شرایط سخت بین المللی که چراغ مملکت های دیگر خلوت می شود تنها حوزه ای که با طرب جلو رفته است صنعت گردشگری ایران است. او می گوید: چندین وهله در همین چند ماه گذشته، ایران هوشیار مقابله مستقیم با نیروهای متجاوز شد. ماجرای اسقاط پهپاد آمریکایی، ماجرای گروگانگیری کشتی ایرانی توسط انگلستان و مسائل دیگر همه نشان دهنده یک منطقه ناآرام برای گردشگری است و این بهانه ها می تواند علت تضعیف گردشگری در چنین منطقه ای شود، اما درون همین شرایط ایران توانسته است صنعت گردشگری را به لباس مطلوب اداره نرم و چراغ آن را علنی نگاه دارد.

تا آنجا که تو ۴ ماه شروع امسال تعداد گردشگران ورودی به ملک نسبت به سال قبل ۴۰درصد نمو داشت. کارشناسان گردشگری معتقدند، ظرفیت بالای گردشگران ورودی از عراق به ایران اگرچه در سال های گذشته دستخوش برخی مسائل حاشیه ای نیز بوده است، اما رقابت پیاده شدن سر ارشد نمایی برخی موضوعات درون ارتباط با گردشگران عراقی ورودی به ایران، کشورهای همسایه را بر آن داشت تا بخاطر جذب گردشگران عراقی بوسیله قلمرو خود دست به حکم شوند و تا اینکه دروغ پردازی را چاشنی دزدی بازار گردشگری عراق از دست ایران کنند.

رقابت برای ناامن جلوه اعطا کردن مسیر ایران برای گردشگران با کمال مطلوب بست کردن مسیر گردشگران ورودی بوسیله ایران با توجه به ارزآوری بالای صنعت گردشگری برای کشور، کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و حتی کشورهای همسایه را بر آن داشت تا ماهی مطلوب را از این آب تراب آلود نخجیر کنند و تور نخجیر گردشگران عراقی را پیاده شدن صنعت گردشگری ایران همچنین بگسترانند.

شاید دوست داشته باشید:

مبدل گشتاور چگونه باعث بهبود عملکرد خودرو می شود؟

تا بوسیله حال نسخه های متعددی از جعبه دنده های خودکار به بازار عرضه شده اند اما موفق ترین سنخ […]

آموزش عکاسی از خودرو داخل پنج وعده ساده

یک تصویر از هزاران یکسره گویاتر است. این عموم شاید کمی کلیشه ای به رویت برسد؛ ولی نمی توان درستی […]