شرایط سفر اربعین اعلام شد

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش ایسنا، موسسه حج و زیارت خبر داد که با توجه بوسیله حذف روادید ایران و عراق و هزینه آن، اما زائران برای خروج از کشور، لازم است درون سامانه سماح https://samah.haj.ir مفروضات خود را ثبت کنند. اگر دسترسی به این سایت امکان پذیر نبود، با مراجعه بوسیله دفاتر زیارتی در این سامانه می نبوغ ثبت نام کرد.

سازمان حج با اعلام این که ثبت معروفیت اربعین در این سامانه از اول شهریورماه آغاز می شود، فرایند آن را تشریح کرد: متاقضیاناربعین پس از ثبت اطلاعات مطابق مدارک هویتی در سامانه سماح، نزدیکترین دفتر خدمات زیارتی به محل سکونت خویشتن را در این سایت گزینش  می کنند و بوسیله همراه گذرنامه محترم و دو قطعه عکس ٤*٣ پشت ماخذ سفید و ترجیحاً شبیه عکس گذرنامه بوسیله آن مراجعه کنند. گذرنامه متقاضیان اربعین دست کم باید شش ماه اعتبار داشته باشد.

این سازمان، مهم ترین لزوم ثبت نام تو سامانه سماح را کنترل جمعیت درون مرزها دانسته و اطلاع دادن کرد که زائران برای بیمه و تامین ارز تک نیاز این سیر باید در این سامانه ثبت نام کرده باشند. رییس ستاد مرکزی اربعین پیش تر اخبار کرده بود طبق مذاکره با بانک مرکزی، تسهیم ارزی هر زائر اربعین، ۱۰۰هزار شاهی عراق است.

دایره حج و زیارت در این مرحله هزینه ای را بخاطر ثبت صیت رسما اخبار نکرده است.

ستاد مرکزی پیش زیرفون خبر داده بود: نیروی انتظامی با کنترل ترددها، از دهم محرم تا خاتمه ماه صفر (موافق با ۱۹ شهریورماه تا هفت آبان ماه)، اجازه عبور و ممارست زائرین را صرفا بخاطر افراد ثبت صیت شده تو سامانه سماح صادر می کند.

شاید دوست داشته باشید:

مبدل گشتاور چگونه باعث بهبود عملکرد خودرو می شود؟

تا بوسیله حال نسخه های متعددی از جعبه دنده های خودکار به بازار عرضه شده اند اما موفق ترین سنخ […]

آموزش عکاسی از خودرو داخل پنج وعده ساده

یک تصویر از هزاران یکسره گویاتر است. این عموم شاید کمی کلیشه ای به رویت برسد؛ ولی نمی توان درستی […]