ظرفیت دور متاخر عتبات اعلام شد | بالاترین و پایین ترین قیمت سفر به کربلا

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، نام نویسی در کاروان های عتبات که پس از برپایی باشکوه اربعین حسینی متوقف شده بود، از دوشنبه ۲۷ آبان ماه مجدد متد اندازی شد.

با توجه به اینکه فضای مناسبی برای اعزام کاروان ها به وجود آمده است، سازمان حج و زیارت نیز اقدام به صیت نویسی از متقاضیان این سفر معنوی و اعزام زائران کرده است. البته تو این دوره تنها اعزام کاروان های آسمانی رخ می گیرد و هیچ اعزامی به صورت خاکی برنامه ریزی نشده است.

بر همین اساس، از ۳ تا ۱۴ آذر ماه امسال، ۱۰۳ کاروان آسمانی از ۹ استان ناحیه بوسیله عتبات مشرف می شوند؛ به طوری که از استان های اصفهان ۵ کاروان، البرز ۴ کاروان، تهران ۲۵ کاروان، خراسان رضوی ۵۰ کاروان، زنجان ۱ کاروان، فارس ۸ کاروان، قم ۶ کاروان، قزوین ۲ کاروان و یزد ۲ کاروان به این سفر اعزام خواهد شد. نیز کامل پروازها نیز از لفظ همکاری آسمانی ماهان صورت می گیرد.  

نکته قابل توجه در این دوره از اعزام زائران بوسیله عتبات هزینه های پیش بینی شده که متناسب با مسافت و برنامه ها متغیر است. کمترین نفقه سفر بوسیله عتبات برای استان یزد با نرخ ۳ میلیون و ۴۸۷ هزار و ۹۰۰ تومان و بیشترین همچنین برای استان خراسان رضوی با مقدار ۴ میلیون و ۱۵ هزار و ۶۲ تومان است. نیز نفقه سفر بوسیله عتبات از استان تهران ۳ میلیون و ۹۴۱ هزار و ۹۰۷ تومان داخل دید گرفته شده است.

این در حالی است که با توافق صورت گرفته با طرف عراقی در فروردین ماه ۹۸، ویزای عراق برای زائران مجانی شد. بنابراین نفقه گذرنامه (۴۱ دلار) از زائران شهود نمی شود، اما طولانی زوار حسینی لازم است قبل از سفر، رفتار بوسیله گرفتن ویزای رایگان عراق کنند تا بتوانند از قلمرو خارج شده و وارد عراق شوند.

شاید دوست داشته باشید:

امکان ثبت غیرحضوری درخواست گذرنامه مجهز می شود

بوسیله گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از ایسنا، سرهنگ سید محمدرضا طبایی درباره اینکه آیا احتمال صدور گذرنامه بوسیله شکل […]

نشانه های فنا رله استارت خودرو را بشناسید

چنانچه رله ی استارت درست ایفا کند، مدار استارت خودرو کامل شده و باعث می شود خودرو باثبات و روشن […]