دلایل زوال ناگهانی بلندگو خودرو چیست؟

admin دسته‌بندی نشده

بلندگوهای خودرو با گذشت زمان فرسوده می شوند و حتی می شکنند. این طور موضوعی به ویژه درباره ی بلندگوهای کارخانه ای اصلی با کیفیت پایین که اکثر خودروها به آن ها فراهم هستند، صادق است. اجزای داخلی جهیز صوتی خودرو طی کاربرد ی مداوم متروک می شود و امر زیادی درون این اساس نمی استعداد ارتکاب رحم.  

گاهی اوقات گفته می شود که بلندگوهای خودرو به یکباره متروک شده اند. ویرانه شدن تمام بلندگوها، بدون استفاده ی نادرست تقریبا ممکن نیست؛ از جمله این موارد می استعداد به زیاد از اندازه بلندکردن صدای سیستم صوتی اشاره کرد. با این حال هنگامی که تمام بلندگوهای جهیز صوتی خودرو همگی بوسیله یکباره از کار می افتند، مشکل معمولاً از دستگاه پخش یا هدیونیت، آمپلی فایر یا سیم کشی است. 

در فدایی موارد، ایجاد مشکلی کوچک در سیم کشی بین هدیونیت و یکی از بلندگوها به انزوا می تواند باعث شود که تمام بلندگوهای جهیز صوتی خودرو به یکباره قطع شوند.مقاله های مرتبط:سونی از سیستم صوتی خودرو با ورقه ای کاملا تخت رونمایی کردبهترین تجهیزات رفاهی و جانبی مدرن بخاطر خودروهای قدیمیبررسی هدیونیت و آمپلی فایر

اگر هدیونیت جهیز صوتی روشن باشد اما صدایی از بلندگوها دریافت نشود، به راحتی می توان به این نتیجه رسید که بغرنج از بلندگوها است. اما این واقعیت که هدیونیت هویدا شده است، به معنای درست کارکردن حلق. قبل از انجام هر فرمان دیگری باید:تامین شد که هدیونیت روی حالت ضدسرقت قرار نگرفته است که بوسیله کد رمز حاجت دارد.تنظیمات ندا بررسی شود.ورودی های صوتی مختلف آزمایش شوند (مثلاً رادیو، پخش کننده یا پلییر CD و غیره).تمام فیوزهای داخلی مربوطه آزمایش شوند.سیم ها تحت تجسس قرار گیرند.

اگر هیچ مشکلی در هدیونیت پیدا نشد، باید آمپلی فایر را مطالعه کرد. در سیستم های صوتی خودرو که از آمپلی فایرها استفاده می کنند، آمپلی فایر شایع ترین جهت بروز این سنخ مشکل است؛ مربوط به صدا باید از روال آن از بلندگوها عبور یواش. تو روند تجسس آمپلی فایر، باید موارد زیر را انجام داد:اطمینان حاصل شود که آمپلی فایر واقعاً محسوس است.اطمینان نتیجه شود که آیا آمپلی فایر به حالت «Protect Mode » رفته است یا نه.سیم های ورودی و خروجی بلندگوها بررسی شوند.فیوزهای داخلی و خارجی آزمایش شوند و از تندرست بودن آن ها اطمینان حاصل شود.

بررسی سیم کشی بلندگوهای خودرو

از آنجا که سیم های بلندگو اغلب تو پشت پنل ها و قالب ها، دون صندلی ها و کفپوش عبور می کنند، نظارت نکته سنج آن ها بغرنج است. معاینه اتصال بین یک سر هر کدام از سیم ها (داخل هدیونیت خواه آمپلی فایر) و انتهای دیگر در بلندگو آسان برنده به نظر می رسد. اگر پیوند وجود نداشته باشد، این بدان ذهنی خواهد بود که سیم در جایی حد شده است.

اگر بلندگوهای خودرو شما درون درها نصب شده اند، عمه ی مشترک عیب داخل جایی است که سیم بلندگو بین تو و پنل آن عبور می کند. اگرچه سیم کشی در خودرو به نعوظ متعارف توسط صفحه های لاستیکی شیرهدار محافظت می شود، ولی بوسیله برهان فشارهای مکرر که هنگام باز و بسته شدن درها بر آن ها واقف می شود، مقدور است سیم ها بوسیله مرور زمان فرسوده یا قطع شوند.آزمایش بلندگوهای خودرو

گونه دیگر، پیداکردن مقداری سیم و سیم کشی مجدد و موقتی برای هر بلندگو است. از آنجا که این رویه بخاطر آزمایش موقتی است، باید با برداشتن پنل های در و سایر اجزا به بلندگوها دسترسی پیدا کرد.

اگر بلندگوها با سیم های جدید کار کنند، می قابلیت مطمئن وجود که شاق از سیم کشی قدیمی است. همچنین می قابلیت بلندگوهای خودرو را با وصل کردن سیم صاعقه از هدیونیت خواه آمپلی فایر و اتصال سیم های مثبت و سلبی هر بلندگو بوسیله پایانه های مثبت و منفی یک باتری ۱/۵ ولت، «آزمایش» کرد.

چنانچه سیم بلندگوها خراب نشده و بلندگو حزن کاملاً خراب نیست، هنگام همراهی سیم ها به پایانه های باتری، صدای قلیل شنیده خواهد شد. با این حال شنیدن صدای خفیف از بلندگو با باتری ۱/۵ ولت، لزوماً به معنای این نیست که بلندگو در وضعیت دهش قرار دارد. اگر داخل اختتام همه چیز بررسی شده باشد، وقت آن است که بلندگوهای خودرو به صورت کامل جایگزین شوند. بیشتر بخوانید:دالبی اتموس چیست (سرنوشت دوم و پایانی)دالبی اتموس چیست؟ (سرنوشت فاتحه)آشنایی با عملکرد و عیب یابی بوق خودرومقایسه رایج ترین فرمت های صوتینانوسلولز، اولین خودرو ساخته شده از مواد بازیافتی

شاید دوست داشته باشید:

مبدل گشتاور چگونه باعث بهبود عملکرد خودرو می شود؟

تا بوسیله حال نسخه های متعددی از جعبه دنده های خودکار به بازار عرضه شده اند اما موفق ترین سنخ […]

آموزش عکاسی از خودرو داخل پنج وعده ساده

یک تصویر از هزاران یکسره گویاتر است. این عموم شاید کمی کلیشه ای به رویت برسد؛ ولی نمی توان درستی […]