نگاهی عمیق بوسیله چراغ LED در خودرو

admin دسته‌بندی نشده

شاید تابه حال بوسیله این روانی توجه نکرده باشید که چراغ خودروی که مقرری ی معین کردن گونه در شب را دارد، می تواند به استاندارد آلایندگی خودرو نیز ربط داشته باشد یا بتواند روی شعاع حرکتی یک خودروی برقی تأثیر بگذارد. چنانچه تمامی لامپا های خودرو شامل چراغ های اصلی و چراغ های قطب از نوع LED باشد، کاربرد برقی در خودرو نسبت به خودرویی که از لامپا های هالوژنی استفاده می کند، ۶۰ درصد کاهش می یابد. این کاهش کاربرد کارمایه می تواند مصرف سوخت و آلایندگی را هم کاهش دهد. 

مدل گرمی پرتو یا تراز گرمی نور فانوس با واحد کلوین (Kelvin) سنجیده می شود. این نمونه در فانوس های LED که پرتو سفید دارند، بیش بهتر از چراغ های هالوژنی با تلالو زرد است. نور سفید در چراغ های LED رویت بسیار بهتری را در شب بخاطر راننده فراهم می نرم. بوسیله گفته ی آئودی، چراغ های LED متاخر این شرکت می توانند تا ۵۵۰۰ کلوین پرتو دست واضح کنند که بسیار نزدیک بوسیله پرتو روز است.

اشتهار LED مخفف دیودهای فروزان کننده ی نور است. این چراغ ها از نصف هادی هایی ساخته می شوند که تو مقایسه با تیغ مقیاس هادی بودن آن ها بیشتر اما تو مقایسه با فلزی قرین مس پایین تر است. دیودها در ابتدا به عنوان بخشی از مدارهای الکترونیکی مدل سازی و باریک شدند تا داخل مدارها به عنوان یک سوپاپ از آن ها استفاده شود. کار دیودها گذر اعطا کردن مسئله برق در یک جهت پیدا است و در انگیزه ضد اجازه ی عبور جریان را نمی دهند. در فرایند ی به نام دوپینگ، ماده ی مخصوصی بی آرامی به دیود اضافه می شود که می تواند بدرخشد و تولید نور بطی ء و اینجا است که لامپ های LED به بود می آیند. فانوس های LED که در خودروها استعمال می شوند طیفی از نورهای قرمز، سبز و آبی روشن را تولید می کنند که این طیف توسط چشم انسان بوسیله رنگ سفید دیده می شود. 

چراغ های LED دارای مزایای دیگری اندوه هستند. مثلا این چراغ های توانایی واضح کردن محدوده ی خاصی از جاده را دارند. این یک مزیت متجاوز اساسی است که با صیت نوردهی ماتریکسی LED شناخته می شود. تعدادی لامپ های LED که در تونل خاصی جای محزون باشند این امکان را به ما می دهند تا یک محدوده ی واضح را روشن کنیم. برای شهید زاویه ی نوردهی می تواند به لباس افقی خواه عمودی تغییر کند. این مزیت باعث می شود تا تو لامپ های LED بتوانیم محدوده ای را که لازم داریم روشن کنیم و به این نظم دیگر نور چراغ خودرو داخل شب باعث اذیت رانندگانی که از جهت رو بوسیله رو می آیند نمی شود.

مقاله های مرتبط:تولید چراغ راهنمایی هوشمند بخاطر نمره حرکات عابرین پیادهفناوری چراغ ماتریسی درون آمریکا، معترف نمونه گرفت

این مزیت LEDها انگیزه ظهور چراغ های هوشمند یا تطبیق پذیر شد که آن ها را با شهرت Adaptive Lights در بازار می شناسیم. ترکیب این مزیت با فناوری لیزری می تواند روشنایی نوردهی متجاوز زیادی را غصه در جوانمردی خودروساز صبر دهد. شاید نام لیزر باعث شود برخی اندیشه کنند، این فناوری مضراتی غصه به همراه دارد ولی اینطور ازاله و لیزر در چراغ خودروها تنها یک حقیقت نور است. در آئودی A8 جدید که بوسیله چراغ های لیزری حاضر است، لامپا لیزری می تواند نور آبی رنگ را تبدیل به پرتو سفید  ۵۵۰۰ کلوین نرم و تا صدها متر جلوی خودرو را نمودار بطی ء. این سیستم داخل سرعت ۷۰ کیلومتر بر ساعت کوشا می شود. یک دوربین غصه تو جلوی خودرو نصب شده تا در صورتی که تشخیص دهد خودرویی از خوش نویسی مقابل و از رو بوسیله رو در حال نزدیک شدن است، شدت تلالو چراغ را کاهش دهد.

فناوری چراغ های LED در خودروها صعود بسیاری کرده است. چراغ های LED که درون چراغ های عقبی خودرو به کار می روند، دارای رشته های هستند که تا ۲۰۰ برابر کم پهنا نمدار از موی انسان هستند. چراغ های LED داخل داخل اتاقک خودروها نیز کاربرد فراوانی دارند و نورپردازی های داخلی که در خودروهای جدید می بینید، همگی از چراغ های LEDاستفاده می کنند.لامپ های هالوژنی

لامپ های هالوژنی و زنون همچنان عمده ترین نقش را درون دنیای خودرو بازی می کنند و تا وقتی که خودروسازان نتوانند خرج ی ساخت چراغ های LED را کاهش دهند، همچنان تماشاچی استفاده ی گسترده از لامپ های زنون و هالوژنی خواهیم بود. میزان کاربرد برق درون لامپ های زنون چیزی بین فانوس های هالوژنی و LED است. این لامپا ها از قوس الکتریکی ایجادشده ی در گاز زنون تلالو ایجاد می کنند. در فانوس های هالوژنی هم از یک مدفوع خنثی و مقدار قدری ید هالوژنی استفاده می کنند. تو این لامپ ها از یک لفافه ی تنگستن استفاده می شود که گاز را گرم کرده و نور ایجاد می بطی ء.بیشتر بخوانید:فناوری بال تعاقب مک لارن سنا GTR، چگونه ادا می کند؟نگاهی بوسیله آینده مجری دنده در خودروسازیآیرودینامیک و سیستم تربیت هوا در مک لارن الوا چگونه حکم می کندکمربند ایمنی خودرو چگونه فقره می کند؟وزن کمتر یا قدرت بیشتر؛ خودروسازان بوسیله کدام سو می روند؟

شاید دوست داشته باشید:

کدام کشورهای اروپایی بیشترین پیروی را بوسیله ایرانی ها اعطا کردند؟ | سفارتخانه های اروپایی چه تعداد شنگن صادر کردند؟

بوسیله گزارش همشهری آنلاین و بوسیله نقل از یورونیوز؛ تازه ترین گزارش اداره آمار انجمن اروپا (یورواستات) نشان می دهد که […]

عاری استرس در ایام کرونا به استانبول و آنتالیا سفر کنید

البته نباید فراموش کرد که هرچند مرزها باز شده و فردی های سیر کمتر شدند؛ اما همچنان سایه ویروس کرونا […]

نگاهی به تکامل جعبه دنده خودکار ZF

از زمانی که قوانین مربوط به مصرف سوخت و آلایندگی به سرعت گشادگی پیدا کرده اند، ساخت جعبه دنده های […]