دلایل خرابی تصادفی بلندگو خودرو چیست؟

admin دسته‌بندی نشده

ASGبلندگوهایAROOOON خودرو با گذشت زمان فرسوده می شوند و حتی می شکنند. چنین موضوعی به ویژه درباره ی بلندگوهای کارخانه ای پا بر جا با کیفیت پایین که اکثر خودروها به آن ها مجهز هستند، صادق است. اجزای داخلی جهیز صوتی خودرو طی استفاده ی مداوم خراب می شود و کار زیادی داخل این ماخذ نمی قابلیت انجام عدل.  

گاهی اوقات گفته می شود که بلندگوهای خودرو به یکباره ویرانه شده اند. خراب شدن تمام بلندگوها، عاری استفاده ی نادرست تقریبا ممکن نیست؛ از یکسره این موارد می استعداد به زیاد از اندازه بلندکردن صدای جهیز صوتی اشاره کرد. با این حال هنگامی که تمام بلندگوهای سیستم صوتی خودرو همگی بوسیله یکباره از کار می افتند، مشکل معمولاً از دستگاه پخش یا هدیونیت، آمپلی فایر یا سیم کشی است. 

در فدایی موارد، ایجاد مشکلی کوچک درون سیم کشی بین هدیونیت و یکی از بلندگوها به تنهایی می تواند باعث شود که تمام بلندگوهای سیستم صوتی خودرو بوسیله یکباره قطع شوند.مقاله های مرتبط:سونی از سیستم صوتی خودرو با صفحه ای کاملا سریر رونمایی کردبهترین تجهیزات رفاهی و جانبی مدرن بخاطر خودروهای قدیمیبررسی هدیونیت و آمپلی فایر

چنانچه هدیونیت جهیز صوتی روشن باشد اما صدایی از بلندگوها دریافت نشود، به فراغت می توان به این حاصل رسید که مشکل از بلندگوها است. اما این واقعیت که هدیونیت پیدا شده است، به معنای درست کارکردن ازاله. قبل از انجام هر کار دیگری باید:مطمئن شد که هدیونیت روی حالت ضدسرقت راحتی نگرفته است که به کد اشاره نیاز دارد.تنظیمات لحن بررسی شود.ورودی های صوتی مختلف آزمایش شوند (مثلاً رادیو، پخش کننده خواه پلییر CD و غیره).تمام فیوزهای داخلی مربوطه آزمایش شوند.سیم ها تحت بررسی استراحت گیرند.

چنانچه هیچ مشکلی داخل هدیونیت پیدا نشد، باید آمپلی فایر را بررسی کرد. در سیستم های صوتی خودرو که از آمپلی فایرها استفاده می کنند، آمپلی فایر شایع ترین جهت بروز این نوع بغرنج است؛ بمنظور صوت باید از طریق آن از بلندگوها عبور کند. در روند تجسس آمپلی فایر، باید موارد زیر را ایفا داد:اطمینان خراج شود که آمپلی فایر واقعاً روشن است.اطمینان حاصل شود که آیا آمپلی فایر بوسیله حالت «Protect Mode » رفته است یا نه.سیم های ورودی و خروجی بلندگوها معاینه شوند.فیوزهای داخلی و خارجی آزمایش شوند و از سالم بودن آن ها اطمینان حاصل شود.

وارسی سیم کشی بلندگوهای خودرو

از آنجا که سیم های بلندگو اغلب در تعاقب پنل ها و قالب ها، زیر صندلی ها و کفپوش عبور می کنند، بازرسی دقیق آن ها دشوار است. تجسس یگانگی بین یک سر هر کدام از سیم ها (داخل هدیونیت خواه آمپلی فایر) و انتهای دیگر داخل بلندگو آسان خیس بوسیله دیدن می رسد. اگر وحدت حیات نداشته باشد، این بدان معنی خواهد وجود که سیم در جایی قطع شده است.

اگر بلندگوهای خودرو شما داخل درها نصب شده اند، خال ی مشترک عیب تو جایی است که سیم بلندگو بین تو و پنل آن عبور می کند. اگرچه سیم کشی در خودرو به طور متعارف توسط ورقه های لاستیکی ابدار مراقبت می شود، اما به برهان فشارهای مکرر که هنگام باز و بسته شدن درها پیاده شدن آن ها وارد می شود، مقدور است سیم ها به ممارست زمان فرسوده خواه کمیت شوند.آزمایش بلندگوهای خودرو

وضع دیگر، پیداکردن مقداری سیم و سیم کشی دوباره و موقتی بخاطر هر بلندگو است. از آنجا که این گونه برای آزمایش موقتی است، باید با برداشتن پنل های در و سایر اجزا به بلندگوها دسترسی محسوس کرد.

چنانچه بلندگوها با سیم های جدید فرمان کنند، می استعداد مطمئن حیات که مشکل از سیم کشی قدیمی است. همچنین می توان بلندگوهای خودرو را با وصل کردن سیم برق از هدیونیت یا آمپلی فایر و اتصال سیم های مثبت و منفی هر بلندگو به پایانه های مثبت و منفی یک باتری ۱/۵ ولت، «آزمایش» کرد.

مقاله های مرتبط:راهنمای خرید خودرو کارکرده

چنانچه سیم بلندگوها خراب نشده و بلندگو اندوه کاملاً خراب نیست، طی اتصال سیم ها به پایانه های باتری، صدای پشیز شنیده خواهد شد. با این حال گوش دادن صدای خفیف از بلندگو با باتری ۱/۵ ولت، لزوماً به معنای این نیست که بلندگو درون وضعیت خوبی صبر دارد. چنانچه درون آخر همه چیز معاینه شده باشد، وقت آن است که بلندگوهای خودرو به صورت تمام جایگزین شوند. بیشتر بخوانید:با پورت های HDMI و DisplayPort بیشتر آشنا شویمساخت باتری خودرو الکتریکی با کشش عمر ۱/۶ میلیون کیلومتر چه مزایایی دارد؟با H8، دستگاه ضبط نغمه همه کاره متاخر شرکت زوم، آشنا شویدگوگل روی اسپیکر هوشمند جدید Nest کار می کندچگونه کدک ویدیویی جدید H.H/266 VVC می تواند انقلابی در صنعت چندرسانه ای ایجاد

شاید دوست داشته باشید:

دلایل لرزش فرمان هنگام ترمزگیری

رعشه امر یکی از ایرادهای شایع داخل خودروهااست که عوامل مختلفی می توانند سبب بروز این مشکل شوند. از رادیکال […]

اعتراض وزیر گردشگری به اطلاعیه سفر ستاد کرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آخرین برآورد […]

همه چیز درباره لاستیک خودرو

AمقالهGHAهایOOOON مرتبط راهنمای:خرید خودرو کارکرده خرید تایر جدید برای خودرو می تواند بوسیله یکی از پراسترس ترین و البته تیره […]