وزیر گردشگری برای مقابله با گرانی بلیت هواپیما چه کرد؟

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین؛ با این حال از اواسط مهر، زمزمه تکثیر ۱۵۵ درصدی بها بلیت جت به گوش رسید که قرار بود از اول آبان اجرایی شود. اتفاقی که علاوه بر انسان به آژانس های گردشگری به نشانی یکی از ۳ ذینفع اصلی خدمات هواپیمایی به شدت آسیب می زد. گرانی بی قانون ی بلیت جت خاصیت سریع العمل و محکم مجلس را تو معلول داشت تا این که وزیر راه مجبور شد دستور باطل موقت آن و بازگشت قیمت ها بوسیله قبل را بدهد.

علی اصغر مونسان حدود ۱۰ روز بعداز نشر خبر گرانی بلیت و اجازه ابطال آن توسط وزیر راه و درحالی که هنوز مشارکت های هواپیمایی ارج های خود را به قبل بازنگردانده بودند و رایزنی های پشت پرده اش هنوز به حاصل نرسیده بود، اولین مجله اش را به وزیر راه نوشت.

29 نرمی ۱۳۹۹ وزیر گردشگری در نامه ای بوسیله محمد اسلامی وزیر وضع عاشق توقف روش ناصحیح شرکت های هواپیمایی شد و اصرار کرد: شریک های هواپیمایی در اکثر مسیرهای داخلی پیاده شدن خلاف دستور جنابعالی، مبنی بر نقض افزایش مقدار پروازها، قیمت خدمات خویشتن را بیش از ۱۰۰ درصد و تحت عنوان کف مقدار اضافه داده اند، ضمن آن که دفاتر خدمات مسافرتی را همچنین بوسیله صورت مستمر تهدید بوسیله اندازه سیستم فروش یا باطل سازی قراردادهای همکاری فی مابین می کنند. لذا خواهشمند است، دستور فرمائید داخل خصوص توقف طرز ناصحیح و ناصواب معموله اقدامات لازم بوسیله انجام آید.

مشورت های مونسان داخل جلسات اقبال ادامه داشت تا این که 18 آبان در روزنامه ی دیگری از وزیر دادگستری درخواست کرد: با عنایت به این که برخی از شریک های هواپیمایی به رخ خودسر و غیرقانونی و بدون گرفتن مجوزهای قانونی اقدام به گرانبها فروشی و افزایش افسارگسیخته قیمت بلیت هوایپما و پروازهای داخلی کرده اند و تو تمشیت امور دستورها و مصوبات مایه های ذی ارتباط را مدنظر استراحت نمی دهند. این موضوع سبب تحمیل خسران و خسران به مصرف کنندگان شده و اعتراضات مردمی و شکایات فعالان صنعت گردشگری را در برداشته است و ضرورتا نیازمند رسیدگی تند و ورود قاطع دستگاه های نظارتی و اجرایی ناحیه است. لذا با توجه بوسیله حساسیت موضوع خواهشمند است رخصت فرمایید با توجه به عدم تصویب و ابلاغ نرخ مجله جدید از لفظ وزارت راه و شهرسازی و دایره هواپیمایی قلمرو و ستاد تنظیم بازار با استناد بوسیله ماده ۲ قانون تعزیرات حکومتی مصوب 23/12/1367 جلسه امتیاز مصلحت نظام، برخوردهای قانونی لازم با متخلفان را بوسیله عمل آورده و اطلاع رسانی لازم در این خصوص برای آحاد مردم و ذی نفعان بوسیله اجرا آید. روایت فعالان صنعت گردشگری ایران 

احترام الله رفیعی رییس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی گفت: مشارکت های هواپیمایی همان طور که رییس دایره هواپیمایی تعیین کفِ قیمت را اقدامی خلاف روال دانسته بود، ارج کف را حذف کردند و دسترسی به کلاس های نرخی مناسب نرخ در مسیرهای تویی برقرار شده، تقلا ها و مجله نگاری های وزیر گردشگری را در راستای حمایت از آژانس ها و گردشگری بی آرامی نباید عجیب گرفت. نامه هایی که خطاب بوسیله وزای راه و دادگستری نوشته شد، اثرگذار بود. اما موجب این را که چرا برخی مسائل درباره ارزش بلیت هنوز محلول نشده باید درون درون جهیز شرکت های هواپیمایی جست وجو کرد.

رفیعی افزود: گلچین کف ارج یعنی مقابله با ارزان فروشی. شرکت های هوایپمایی با این کار کم فروشی می کردند و حتی عایق مفت فروشی آژانس های مسافرتی می شدند. ارزان فروشی خلاف نیست، بلکه ناچیز فروشی است که جرم محسوب می شود. 

مهدی نجفی فعال گردشگری تو واکنش به اقدامات وزارت گردشگری در برخورد با افزایش ارزش بلیت، می گوید: نامه آقای مونسان به وزیر دادگستری موضع گیری باریک بین و به جایی وجود. ما مشکلات و تنگناهای مالی دولت به ویژه در پرگیر کرونا را حساسیت می کنیم و انتظاری از این اب نداریم، ولی بوسیله حمایت های معنوی و قانونی نیاز داریم. کمک ایشان در پیگیری خواسته های صنفی آژانس ها و هتل داران به ویژه در مشهد مهذب بسیار کار کننده بود. تو موضوع گرانی بلیت هواپیما در حالی که مقدر شدن های از دولت مقابل ما بودند به نظرما برخلاف مصلحت عمومی اجرا می کردند، تنها وزارت گردشگری و راه اندازی حمایت از استفاده کننده کمک حال ما بودند. امیدواریم با نگاه اصولی آقای مونسان، تماشاچی تسهیل بیشتر فضای کسب و کار باشیم.

محمود فخری، فعال گردشگری تو شیراز غصه می گوید: آژانس ها مظلوم واقع شدند، وزیر گردشگری خواسته بوسیله حق ما را پیگیری کردند و جلوی احجاف در حق مردم و تعدی به آژانس ها را گرفتند.

سیدمجتبی احمدی، فعال گردشگری درون مشهد بی آرامی با گلایه از تاخیر وزارت راه در بازرسی پهلو عملکرد ایرلاین ها می گوید: « ایرلاین ها بی ضابطه ارج ها را گران کردند که دودش به چشم مردم و آژانس ها رفت. وقتی وزیر گردشگری، بی نظریه وزیر گونه را دید، به وزیر دادگستری نامه نوشت. تا موضوع گرانی از طریق تعزیرات پیگیری شود.» مقدار بلیت هواپیما بالاخره کاهش یافت

با تلاش ها و مشی های مجلس، فعالان گردشگری و وزارت میراث فرهنگی و گردشگری، چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۹ ابولقاسم جلالی معاون هوانوردی و امور بین الملل دایره هواپیمایی کشوری از کاهش قیمت بلیت هواپیما معارفه داد و گفت: ایرلاین ها با حذف کردن چندین کلاس نرخی با قیمت پایین قیمت پروازهای داخلی را طی روزهای گذشته تکثیر داده بودند و در واقع مرتکب سرکشی شدند. براین بن به ایرلاین ها هشدار دادیم و اعلام کردیم که اگر این رویه ادامه پیدا بطی ء با آنها اصابت می کنیم، چرا که این کار مصداق ساخت وپاخت و نافرمانی است.
 

شاید دوست داشته باشید:

فناوری دوربین زیر نمایشگر سامسونگ برای لپ تاپ ها معرفی شد

سامسونگ دیسپلی (Samsung Display)، بازوی فعال سامسونگ درون صنعتی نمایشگر، تیزر ویدئویی جدیدی منتشر کرده است که به فناوری دوربین […]

تینک پد ایکس ۱ تیتانیوم یوگا با ۱۱٫۵ میلی متر ضخامت معرفی شد

لپ تاپ های ساخته و ریختگی طرفداران بیش زیادی دارند و افرادی که نیاز به لپ تاپ چندان قدرتمند ندارند، […]

یک جاذبه غیرمعمول ایرانی ثبت جهانی می شود | ماجرای انتقال مردان نمکی زنجان به آلمان در رفعت کرونا چه بود؟

بوسیله گزارش همشهری آنلاین و بوسیله نقل از ایرنا، علی اصغر مونسان دوشنبه شب در حاشیه نویسی میتینگ با فعالان میراث […]