بالن های اینترنت گوگل بوسیله لطف هوش بدلی می توانند یک سال تو حالت پرواز سرمد بمانند

admin دسته‌بندی نشده

گوگل اعتقاد دارد با استعمال از الگوریتم های پیشرفته تیز و دقیق تر می نبوغ پرواز بالن های غول آسای پرشده از سرگین هلیوم را بهبود بخشید. بوسیله رویت می رسد این ایده بخاطر گوگل جواب داده است و این انبازی واقعا توانسته تصعید وال های غول آسایش را که سرو اینترنت ارائه می دهند بهبود دهد.

طی چند سال اخیر، پروژه ی لون (Project Loon) که یکی از زیرمجموعه های آلفابت (مشارکت پاپا گوگل) محسوب می شود در تکاپو بوده است تا  دسترسی بوسیله اینترنت را در مناطق غیر شهری و دورافتاده ی جهان ممکن کند. لون بخاطر دستیابی بوسیله این هدف، سراغ بالن هایی رفته است که درون ارتفاع متجاوز درون استراتوسفر به تصعید درمی آیند و بوسیله لطف آن ها نوعی شبکه ی بی سیم هوایی ایجاد می شود.

سال گذشته ی میلادی، لون اعلام کرد ناوگان وال هایش از رکورد یک میلیون ساعت پرواز تو استراتوسفر عبور کرده است. در پایان ماه اکتبر ۲۰۲۰ (اوایل آبان ۱۳۹۹)، لون رکورد دیگری درون مبنا ی طولانی ترین تصعید در استراتوسفر ثبت کرد و بالن هایش بوسیله مدت ۳۱۲ روز تو هوا معلق باقی ماندند. این نعوظ که لون می گوید، این وال ها مسافتی در حدود ۱۳۵ هزار مایل (۲۱۷,۲۶۱ کیلومتر) را پوشش می دهند. 

داخل مقاله ی جدیدی که به رطوبت داخل مجله ی Nature منتشر شده است، لون تشریح می دهد که وال ها چگونه می توانند هر بار تا چندین هفته در فضا معلق بمانند و به فعالیت ادامه دهند. نکته ی جالب این است که بالن ها می توانند عاری دخالت انسان و حتی بدون آگاهی تمام از بادهایی که تو استراتوسفر می وزد همچنان پرواز کنند. راز موفقیت لون چیست؟ از استراحت مشخص لون به شکلی فراخ از فناوری های به روز فهم مصنوعی استفاده می درنگ.

سال کاندیدو، مدیر مبصر واحد فناوری لون، بوسیله خبرگزاری دیجیتال ترندز می گوید بالن های این شریک شدن ارتفاعشان را افزایش یا کاهش می دهند تا بتوانند در معرض روانی های مطلوب باد صبر بگیرند که باعث می شود در انگیزه تک نظر حرکت کنند. تصمیم برای زمان فراز یا پایین رفتن وال های لون توسط «الگوریتم هایی مرموز» پژمان می شود و ظاهرا مردم دخالتی درون این موضوع ندارد.گوگل با نصیب گیری از فهمیدن مصنوعی، سیستم ناوبری برای وال های اینترنت طراحی می نرم

به نعوظ سنتی الگوریتم های مورد بحث توسط آدم طراحی می شوند؛ اما مدیر ارشد فناوری لون می گوید این همدستی به کمک تکنیک پرورش تقویتی (Reinforcement Learning)، از شعور مصنوعی به مشیت پیدایش الگوریتم بهره می گیرد. سال کاندیدو امتداد می دهد: «اساسا دستگاهی می سازیم که می تواند بهتر از ما انسان ها، سیستم ناوبری را طراحی نرم. دستگاه مورد بحث، فرایند ساخت جهیز های ناوبری را درون زمانی کوتاه تر از انسان بوسیله انجام می رساند.» 

یادگیری تقویتی یکی از زیرشاخه های فناوری یادگیری ماشین (Machine Learning) محسوب می شود و به شکلی عمده از مکتب رفتارگرایی در فصیح شناسی الهام پژمان است. رهنمود اصلی تحصیل تقویتی یک ایده ی خاص است که بر اساس آن، اپراتورهای نرم افزاری می توانند با حداکثر پاداشِ تعیین شده، یاد بگیرند که اقدامات لازم را انجام دهند.

بارها داخل رسانه ها گفته شده که واحد دیپ مایند (DeepMind) گوگل از یادگیری تقویتی بخاطر تعلیم دادن نوعی شعور بدلی استفاده کرده است. هوش مصنوعی دیپ مایند صرفا با کاربرد از پیکسل هایی که هر کدام از فریم های بازی های کلاسیک آتاری را مخلوق اند و همچنین امتیاز روی صفحه، امکان امتحان ی این بازی ها را فراهم می کند. با به حداکثر رساندن امتیاز، دیپ مایند که از قانون آزمون و خطا یاد پژمان است ورزش ها را ارتکاب کند، به حدی مهارت هایش را تقویت می کند تا در آن بازی ماهر شود. 

البته به پرواز درآوردن وال با این هدف که از مسیر مورد نظر منحرف نشود و همچنان به نوکری رسانی امتداد دهد، بسیار متفاوت با اجرای بازی ویدئویی است و پیچیدگی بیشتری دارد. سیر موفقیت آمیز وال در آسمان، با انحصار امتیازی اختصاص همراه نمی شود. درون واقع امتیازی وجود ندارد که به ما علامت دهد پرواز بالن توفیق آمیز انجام شده است. اما به گفته ی کاندیدو، تکنیک فراگیری تقویتی بخشی مهیب از توفیق لون محسوب می شود و نمی استعداد از کنار نقش عمده آن بوسیله سادگی عبور کرد.تکنیک یادگیری تقویتی، قدری خطیر از توفیق پروژه ی لون گوگل است

کاندیدو می گوید تدریس تقویتی می تواند حجم عظیمی از داده ها را داخل زمانی کوتاه پردازش کند و از نتایجِ به مشت آمده در راستای حل کردن مسائل بهره بگیرد. این درحالی است که انسان به نعوظ فطری در ابتدا باید بفهمد چگونه به اطلاعاتی که به دست آورده است نفوذ کردن مدال دهد و همین موضوع زمان کنار است. از آن جایی که سیستم ناوبری لون با درنظرگرفتن تعداد زیادی فاکتور و اطلاعات و داده گشایش نمودار می کند، از پیچش کارِ نهایی کاسته می شود.

با استفاده از یادگیری تقویتی و پیاده شدن اساس دانشی که از کتاب ی وزش باد داخل مناطق در دسترس صبر دارد، بالن های همکاری لون که از هوش قلابی قدرت می گیرند می توانند تصمیماتی مطلوب برای نحوه ی لول کردن بگیرند. البته فاکتورهای دیگری روی تصمیم بالن ها برای حرکت کردن اثرگذار هستند که شامل بادهای مشاهده شده و پیش دماغ شده و همچنین مسیرهای پیش بینی شده برای پرواز در آینده می شود. تمامی این داده ها به دقت مورد تجسس صبر می گیرند و پیش از اتخاذ تصمیم بازپسین توسط بالن، سناریوهای متنوع مشابه سازی می شوند. مقاله های مرتبط:اینترنت بالنی Loon آلفابت در موزامبیک فعال می شودنحوه کار پروژه Loon یا اینترنت بالنی گوگل

سیستم جدید مبتنی به خشکی امدن فراگیری تقویتی، در مقایسه با سیستم هایی که پیش تر بخاطر کنترل بالن های لون مورد استفاده استراحت می گرفتند بوسیله شکلی مؤثرتر عمل می کنند و باعث می شوند بالن ها بوسیله شکلی بهتر در محدوده ی ایستگاه زمینی فعالیت کنند تا سیگنال ها را بوسیله خوبی اخذ و ارسال کنند. استفاده از سیستم جدید باعث می شود زمانی که بالن از مسیر اصلی اش خارج شد، کندرو تر از قبل بوسیله حروف بازگردد.

کاندیدو می گوید: «الگوریتم متاخر ما که از پرورش تقویتی نشأت گرفته، امروز کوشا است و به بالن های ما کمک می کند درون بالای کِنیا بوسیله پرواز دربیایند.»

آلفابت سال ها است که خویشتن را بوسیله استفاده از فناوری برای اهدافی مثبت متعهد می داند. هرچه تعداد افرادی که لون بوسیله آن ها اینترنت ارائه می دهد افزایش یابد، آلفابت بیشتر و بیشتر بوسیله اهدافش دست ظاهر می درنگ. برای دستیابی به این هدف، مصرف از فناوری های به روز و پیشرفته ضروری بوسیله رویت می رسد و ظاهرا لون در همین راستا دامنه برمی دارد. بیشتر بخوانید:گوگل با سرویس Phone Hub، اندروید و کروم OS را ادغام می کنداندروید خالص چیست و چه مزایا و معایبی داردهوش قلابی در مانوری آزمایشی، هواپیمای جنگی آمریکایی را کنترل کردگوگل به زودی یکی از انقراض های مهم مرورگر کروم را در ویندوز ۱۰ برطرف می کندآنالیز داده ی کاربران فیسبوک با هوش ساختگی برای امتیاز بیماری روند

شاید دوست داشته باشید:

فناوری دوربین زیر نمایشگر سامسونگ برای لپ تاپ ها معرفی شد

سامسونگ دیسپلی (Samsung Display)، بازوی فعال سامسونگ درون صنعتی نمایشگر، تیزر ویدئویی جدیدی منتشر کرده است که به فناوری دوربین […]

تینک پد ایکس ۱ تیتانیوم یوگا با ۱۱٫۵ میلی متر ضخامت معرفی شد

لپ تاپ های ساخته و ریختگی طرفداران بیش زیادی دارند و افرادی که نیاز به لپ تاپ چندان قدرتمند ندارند، […]

یک جاذبه غیرمعمول ایرانی ثبت جهانی می شود | ماجرای انتقال مردان نمکی زنجان به آلمان در رفعت کرونا چه بود؟

بوسیله گزارش همشهری آنلاین و بوسیله نقل از ایرنا، علی اصغر مونسان دوشنبه شب در حاشیه نویسی میتینگ با فعالان میراث […]