قبل از سفر باید تست کرونا داد؟ | چه کسانی باید تست خود را نمایش بدهند؟

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین، وزارت بهداشت اعلام کرده که از ۲۸ آبان ماه طرح ممنوعیت سفر مبتلایان ویروس کرونا را بوسیله اجرا می گذارد. این وزارتخانه تو نامه ای به معاونت حمل و نقل وزارت رویه و شهرسازی، رییس سازمان هواپیمایی کشور، رییس سازمان راهداری، مدیرعامل همدستی راه آهن و معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تاکید کرده است: «در راستای اجرای بند ۷ مصوبه جلسه چهل و دوم ستاد ملی مدیریت کرونا در تک عدم جابه جایی مسافران دارای تست کرونای مثبت و با عنایت به عجله در قطع زنجیره واگذاری کرونا، از تاریخچه  ۲۸ آبان هرگونه جابه جایی مسافر بوسیله رخ هوایی، خاکی و دریایی عاری اخذ نتیجه تست کرونا ممنوع است.»

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تو این مناسبت بوسیله ایسنا گفت: سفر بوسیله نمایش نتیجه منفی تست کرونا مشروط نشده است و برابر تشریح وزارت بهداشت، لازم ازاله پیش از سفرهای داخلی تست PCR عمل شود. ولی از ورود مبتلایان کووید-۱۹ به داخل هواپیما، ترن و اتوبوس جلوگیری می شود و خدمات تور و سیر تکاملی بوسیله مبتلایان کرونا نباید فروخته شود. جهانگردی بدون عرضه تست کرونا ممنوع شد

ولی تیموری درباره تاریکی و ابهاماتی که تصویب نامه اخیر وزارت بهداشت درون ارتباط با «ممنوعیت سفر بدون ارائه تست کرونا» ایجاد کرده است، به ایسنا گفت: قضیه آن تصویب نامه از این فراغت است که چنانچه به عنوان مسافر به همکاری های خدمات مسافرتی برای تهیه بلیت هواپیما، قطار یا اتوبوس مراجعه کنید، کد ملی شما را دریافت و تو سامانه وزارت بهداشت وارد می کنند. آن نعوظ که این وزارتخانه اعلام کرده، بانک اطلاعاتی از افرادی که تست کرونا داده اند وجود دارد که آژانس ها، انبازی ها و مراکز فروش خدمات عروج از طریق آن می توانند از وضعیت سلامت مسافر خبر پیدا کنند. چنان چه مسافری دو هفته پیش از سیر تست کرونا داده باشد و نتیجه مثبت آن ثبت شده باشد، اجازه سفر نخواهد داشت و همکاری های مسافرتی نباید خدماتی به آن ها بفروشند. ضمن این که وزیر بهداشت اعلام کرده است از ورود این افراد به داخل هواپیما، قطار و اتوبوس جلوگیری خواهد شد.

تیموری افزود: این بخشنامه صرفا مشمول افرادی است که دو هفته پیش از سفر به ویروس کرونا مشغول شده اند و حاصل تست آن ها مثبت بوده و داخل بانک اطلاعاتی وزارت بهداشت ثبت شده است. اگر دوران نقاهت (۱۴ روز) ناخوش سرانجام یافته باشد، دیگر بوسیله ارائه نتیجه منفی تست نیاز نیست.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی ادامه قسط: مسافرانی که هنوز دو هفته نقاهت را پشت قانون نگذاشته اند اما مدعی اند خراج تست PCR  آن ها منفی است و اصرار به تردد و جابه جایی بین شهری دارند باید برای تهیه بلیت و استفاده از وسایل نقلیه عمومی، معترف محترم سلامت و حاصل منفی تست کرونا ارائه دهند.

تیموری درباره ابلاغ بخشنامه وزارت بهداشت بوسیله آژانس های مسافرتی و مجریان تورها، اظهار کرد: این بخشنامه مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا است و همگی باید اجرا کنند. هرچند که با تشدید محدودیت های تردد از هفته آینده، عملا امکان اجرای تور حیات ندارد و سفر با وسایل نقلیه عمومی با توجه به تعطیلی بیشتر مراکز، محدود خواهد شد. تست  کرونا داخل فرودگاه یا اتوبوس ها انجام نمی شود

محسن فرهادی معاون متخصص مرکز مصونیت هوا و کار وزارت بهداشت نیز در مصاحبت با ایرنا با اشاره به چگونگی اعمال ممنوعیت جابه جایی مسافر بدون اخذ نتیجه تست کرونا، بیان کرد: با توجه به اینکه اجرای طرح از غره آذر ماه شروع می شود، وسیله های مربوط به این موضوع هنوز در حال اعمال نظر هستند، جزئیات طرح هنوز نهایی نشده است، اما اطلاع داده می شود.

وی ادامه قسط: البته توجه داشته باشید که راحتی نیست تست های کرونا در فرودگاه خواه اتوبوس ها ایفا شود، بلکه توسط شبکه های بهداشت و درمان درون آزمایشگاه و یا با کیت های رپید انجام می شود.

فرهادی داخل مورد مقیاس رعایت پروتکل های بهداشتی درون اسباب نقلیه داخل و برون شهری افزود: ادوات نقلیه برون شهری موارد بهداشتی را بیشتر تعظیم می کنند، اما توجه داشته باشید که بستگی مسافران با هم و همچنین با راننده بیشتر است و طبیعتا باید آن فاصله گذاری پاسداری شود، اما وضعیت تکریم پروتکل ها درون وسائل نقلیه عمومی درون شهری خوب نیست، بمنظور تراکم افراد متجاوز است.

وی ادامه داد: علت پا بر جا محدودیت ها همین است، تا تجمع ها کاهش پیدا کند، در این شرایط طبیعتا باید خطوط مترو، اتوبوس و بی آرتی بی قراری خلوت تر شود و داخل این شرایط رعایت فاصله گذاری مدنی بهتر انجام می شود.

فرهادی افزود: داخل حال فراهم هم کنترل هایی در سطح شهر انجام می شود، اما روند واقعی زیرساخت های موجود است، چون زیرساخت ها ضعیف است، چنانچه تعداد اتوبوس و واگن مترو را اضافه دهیم، رعایت بهتری داخل فاصله گذاری مدنی عارض می گیرد و کنترل و نظارت تیمار توسط متولیان این پاره ها و هم بازرسی ممتاز توسط وزارت بهداشت انجام می شود، ولی همانطور که گفتم انقراض زیرساختی باعث خلق مشکلاتی می شود.

دستیار متخصص مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت تاکید کرد که مردم تو صورت مشاهده ی تخلف در ربط با تعظیم پروتکل های بهداشتی با سامانه ۱۹۰ وابستگی پایدار کنند.

شاید دوست داشته باشید:

فناوری دوربین زیر نمایشگر سامسونگ برای لپ تاپ ها معرفی شد

سامسونگ دیسپلی (Samsung Display)، بازوی فعال سامسونگ درون صنعتی نمایشگر، تیزر ویدئویی جدیدی منتشر کرده است که به فناوری دوربین […]

تینک پد ایکس ۱ تیتانیوم یوگا با ۱۱٫۵ میلی متر ضخامت معرفی شد

لپ تاپ های ساخته و ریختگی طرفداران بیش زیادی دارند و افرادی که نیاز به لپ تاپ چندان قدرتمند ندارند، […]

یک جاذبه غیرمعمول ایرانی ثبت جهانی می شود | ماجرای انتقال مردان نمکی زنجان به آلمان در رفعت کرونا چه بود؟

بوسیله گزارش همشهری آنلاین و بوسیله نقل از ایرنا، علی اصغر مونسان دوشنبه شب در حاشیه نویسی میتینگ با فعالان میراث […]